SUOMEN TAITOLUISTELULIITTO

FINNISH FIGURE SKATING ASSOCIATION

 

Tulosarkisto / Result archive

Kausi 2019-2020

 

SYYS-LOKAKUU 2019

 

 

 

28.-29.9.

yl, jt

 

SM-seniorit ja -juniorit, JT SM-noviisit

TTK

Vantaa

11.-13.10.

ylpljt

 

CS Finlandia Trophy Espoo 2019

STLL

Espoo

10.-11.10.

so

 

SO Finlandia Trophy

STLL

Espoo

12.10.

ml

 

SyS Finlandia Trophy

STLL

Espoo

19.-20.10.

yl

L1

SM-noviisit, debytantit

ETK

Espoo

19.-20.10.

yl

L2

SM-noviisit, debytantit

SaTu

Savonlinna

26.-27.10.

yl

L3

SM-noviisit, debytantit

HSK+TTK

Vantaa

26.-27.10.

yl

L4

SM-noviisit, debytantit

PoriTa

Pori

MARRASKUU 2019 

 

 

 

 

2.-3.11.

ml

 

SM-seniorit, -juniorit, -noviisit

HL

Helsinki

9.-10.11.

yl

 

SM-seniorit ja -juniorit ja SM-noviisit ja debytantit pojat

JoKa

Joensuu

16.-17.11.

yl, jt

L1

Juniorit, seniorit ja noviisit, JT SM- ja kansall.sarjat

KeLS

Kerava

16.-17.11.

yl

L2

Juniorit, seniorit ja noviisit

HeiTa

Heinola

16.-17.11.

yl

L3

Juniorit, seniorit ja noviisit

VLK

Vaasa

23.11.

ml

L1

Masters, juniorit, minorit, aikuiset, noviisit

TTK

Vantaa

24.11.

ml

L2

Seniorit, juniorit, minorit, aikuiset, noviisit

TTK

Vantaa

JOULUKUU 2019

 

 

 

30.-1.12.

yl

L1

SM-noviisit, debytantit

HTK

Helsinki

30.-1.12.

yl

L2

SM-noviisit, debytantit

KuLS

Kuopio

7.-8.12.

ml

 

SM-seniorit, -juniorit, -noviisit

LTL

Lahti

7.-8.12.

yl

L3

SM-noviisit, debytantit

EsJt

Espoo

7.-8.12.

yl

L4

SM-noviisit, debytantit

RauTL

Rauma

14.-15.12.

yl, jt

 

SM2020: SM-seniorit ja -juniorit

HSK

Vantaa

TAMMIKUU 2020

 

 

 

11.-12.1.

yl

L1

Juniorit, seniorit ja noviisit, JT kansalliset sarjat

ETK

Espoo

11.-12.1.

yl

L2

Juniorit, seniorit ja noviisit

KKJT

Kouvola

18.-19.1.

yl

L3

Juniorit, seniorit ja noviisit

SeiTL

Seinäjoki

25.-26.1.

yl

 

SM-noviisit, debytantit valintakilpailu

Koovee

Tampere

HELMI-MAALISKUU 2020

 

 

8.-9.2.

ml

L1+L2

Masters, juniorit, seniorit, miniorit, aikuiset, noviisit, tulokkaat ja SM-juniorit (kutsutaan 5 joukkuetta)

HTK

Helsinki

29.2.-1.3.

ml

 

SM2020: SM-seniorit, -juniorit, -noviisit

EsJt

Espoo

7.-8.3.

ml

 

Masters, juniorit, seniorit, aikuiset, minorit, noviisit
HF: SM-noviisit ja -juniorit

Kaari

Turku

14.-15.3.

yl, jt

 

SM2020: SM-noviisit KF: Debytantit ja jäätanssin noviisien finaalit

LTL

Lahti

21.-22.3.

yl

 

LK: Seniorit, juniorit HF: juniorit, SM-noviisit ja debytantit

NTL

Nurmijärvi

 

yl   yksinluistelu  (single skating)
jt    jäätanssi  (ice dance)
pl   pariluistelu  (pair skating)
ml  muodostelmaluistelu  (synchronized skating)

 

Kausi 2018-2019

Kausi 2017-2018

Kausi 2016-2017

Kausi 2015-2016

Kausi 2014-2015

Kausi 2013-2014

Kausi 2012-2013

Kausi 2011-2012

Kausi 2010-2011

Kausi 2009-2010

Kausi 2008-2009

Kausi 2007-2008