SUOMEN TAITOLUISTELULIITTO

FINNISH FIGURE SKATING ASSOCIATION

 

Tulosarkisto / Result archive

ELOKUU 2022

6.-7.8.

yl+jt

STLL Kesäkisa 2022

STLL

Espoo

Metro Ar.

LOKAKUU 2022

6.-9.10.

yl+pl+jt

CS Finlandia Trophy Espoo

STLL

Espoo

Metro Ar.

6.10.

so

FT Special Olympics

 

Espoo

Metro Ar.

8.10.

ml

FT Synchronized Skating

 

Espoo

Metro Ar.

15.-16.10.

yl

SM-seniorit ja -juniorit 1.vk.

OLK

Oulu

Energia Ar.

22.-23.10.

yl+jt

SM-noviisit, debytantit L1 ja JT-sarjat

HEITA

Heinola

Heinolan jhl

22.-23.10.

yl

SM-noviisit, debytantit L2 ja pojat

JYTLS

Jyväskylä

LähiTapiola

29.-30.10.

yl

SM-noviisit, debytantit L3

UPTL

Nokia

Nokian jhl

29.-30.10.

yl

Seniorit, juniorit, noviisit L2 ja pojat/miehet

PTL

Porvoo

Kokonniemi

MARRASKUU 2022

5.-6.11.

yl

Seniorit, juniorit, noviisit L1

RTL

Riihimäki

Riihimäen jhl

5.-6.11.

yl

Seniorit, juniorit, noviisi L3

SEITL

Seinäjoki

Energia Ar.

5.-6.11.

ml

SM-seniorit, -juniorit, -noviisit 1.vk., Elite 12

LTL

Lahti

ISKU-Ar.

12.-13.11.

yl+pl

SM-seniorit ja -juniorit 2.vk.

KOOVEE

Tampere

Haka 2

19.11.

ml

Minorit, masters, juniorit, seniorit (ISU-arv.)

SAIML

Lappeen-

Kisapuiston

20.11.

ml

Aikuiset, noviisit (mupi-arv.) 1. kilpailu

 

ranta

jhl

19.-20.11.

yl+jt

SM-noviisit, debytantit L1, pojat ja JT-sarjat

ETK+ESJT

Espoo

Ilmatar Ar.

19.-20.11.

yl

SM-noviisit, debytantit L2

KULS

Kuopio

Olvi Ar.

26.-27.11.

yl

SM-noviisit, debytantit L3

PORITA

Pori

Isomäki Ar.

JOULUKUU 2022

3.-4.12.

ml

SM-seniorit, -juniorit, -noviisit 2.vk., Elite 12

HL

Espoo

Metro Ar.

16.-18.12.

yl+jt+pl

SM 2023: SM-seniorit, juniorit

JOKA

Joensuu

Mehtimäen jhl

TAMMIKUU 2023

6/7.-8.1.

yl

Seniorit, juniorit, noviisit L1

EVT

Vantaa

Myyrmäen jhl

6/7.-8.1.

yl

Seniorit, juniorit, noviisit L2

KKJT

Kouvola

Lumon Ar.

14.-15.1.

yl

Seniorit, juniorit, noviisit L3

KOOVEE

Tampere

Haka 2

14.-15.1.

ml

Aikuiset, tulokkaat, noviisit (mupi-arv.)

EVT+TTK

Vantaa

Trio Ar.

HELMIKUU 2023

4.-5.2.

ml

Juniorit, seniorit, minorit, masters, SM-jun x5

TRT

Turku

Kupittaan jhl

10.-12.2.

yl

SM-noviisit, debytantit 60+60+pojat (pe-su)

HL

Helsinki

Kaarelan jhl

25.-26.2.

ml

SM 2023: SM-seniorit, -juniorit, -noviisit

HSK

Helsinki

Nordis

MAALISKUU 2023

4.-5.3.

ml

Tulokkaat + joukkueet, jotka eivät 3. kilp.

KAARI

Turku

Gatorade

11.-12.3.

ml

3. kilp: Juniorit, seniorit, masters, minorit,

aikuiset, noviisit ja HF: SM-jun (vo) ja -nov

ESJT

Espoo

Metro Ar.

11.-12.3.

yl

LK: Seniorit, juniorit HF:juniorit, SM-noviisit (vo) ja debytantit

HTA

Helsinki

Pirkkola

18.-19.3.

yl+jt

SM 2023: SM-noviisit, Debytantit KF,

jäätanssin noviisisarjojen finaalit

RAUTL

Rauma

Äijänsuon jhl

25.3.

yl

A-silmujen valtakunn. KF+HF

TTK

Vantaa

Trio Ar.

26.3.

yl

Noviisien valtakunn. KF+HF

TL

Tuusula

Tuusulan jhl

 

yl   yksinluistelu  (single skating)
jt    jäätanssi  (ice dance)
pl   pariluistelu  (pair skating)
ml  muodostelmaluistelu  (synchronized skating)

 

Kausi 2021-2022

Kausi 2020-2021

Kausi 2019-2020

Kausi 2018-2019

Kausi 2017-2018

Kausi 2016-2017

Kausi 2015-2016

Kausi 2014-2015

Kausi 2013-2014

Kausi 2012-2013

Kausi 2011-2012

Kausi 2010-2011

Kausi 2009-2010

Kausi 2008-2009

Kausi 2007-2008