SUOMEN TAITOLUISTELULIITTO

FINNISH FIGURE SKATING ASSOCIATION

 

Tulosarkisto / Result archive

ELOKUU 2023

12.-13.8.

yl+pl+jt

STLL Kesäkisa 2023

STLL

Espoo

Ilmatar Ar.

LOKAKUU 2023

6.-8.10.

yl+pl+jt

CS Finlandia Trophy Espoo

STLL

Espoo

Metro Ar.

7.10.

ml

FT Synchronized Skating

 

Espoo

Metro Ar.

8.10.

so

FT Special Olympics

 

Espoo

Metro Ar.

13.–15.10.

ylpljt

SM-seniorit ja -juniorit, 1. vk

TRT

Turku

Kupittaa JH

20.–22.10.

yl+jt

SM-noviisit, debytantit L1 + L2

EVT

Vantaa

Myyrmäki JH.

28.–29.10.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L1

HL

Helsinki

Herttoniemi

28.–29.10.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L2

KOTA

Kotka

KSOY Ar.

MARRASKUU 2023

4.–5.11.

ml

SM-sarjat: seniorit, juniorit, noviisit 1. vk

ETK

Helsinki

Helsingin JH

4.–5.11.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L3

HEITA

Heinola

Heinola JH.

4.–5.11.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L4

VLK

Vaasa

Vaasa Ar.

11.–12.11.

ylpljt

SM-seniorit ja -juniorit, 2. vk

JTL

Järvenpää

Järvenpää JH

18.11.

ml

Aikuiset, Noviisit (Mupi-arviointi) L1+L2

KKJT

Kouvola

Lumon Ar.

19.11.

ml

Minorit, Masters,Juniorit,Seniorit (ISU) L1+L2

KKJT

Kouvola

Lumon Ar

24.–26.11.

yl

SM-noviisit, debytantit L2 + L1

TAPTL

Tampere

Hakametsä

JOULUKUU 2023

2.–3.12.

yl

IC-kilpailu Yksinluistelu

VARALA

Tampere

Tesoma

2.12.

yl

IC-kilpailu Soveltava luistelu

VARALA

Tampere

Tesoma

9.–10.12.

ml

SM-sarjat: seniorit, juniorit, noviisit 2. vk

HTK

Helsinki

Helsingin JH

15.–17.12.

yl+jt+pl

SM 2024: SM-seniorit, juniorit

HTK

Helsinki

Pirkkola JH

TAMMIKUU 2024

12.–14.1.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L1

PORITA

Pori

12.–14.1.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L2

LTL

Lahti

Energia Ar.

19.–21.1.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L3

RTL

Riihimäki

 

19.–21.1.

yl

Seniorit, juniorit ja noviisit L4

OLK

Oulu

Oulunsalo JH

20.–21.1.

ml

Aikuiset, tulokkaat, noviisit (MUPI) L1+L2

KEMU

Kerava

Kerava JH

HELMIKUU 2024

4.–5.2.

ml

Minorit,masters,juniorit,seniorit (ISU) L1+L2

TAPTL

Tampere

Hakametsä

9.–11.2.

yl

SM-noviisit, debytantit 60+60+pojat (pe-su)

JyTLS

Jyväskylä

LähiTapiola Ar

16.-18.2

yl

SM-seniorit, -juniorit, 3. kilp.

TAPTL

Tampere

Hakametsä

16.-18.2

yl,jt

IC-kilpailu (pe-su) JT (parit) + YL

HL

Helsinki

Pirkkola

24.–25.2.

ml

SM 2024: SM-seniorit, -juniorit, -noviisit

KAARI

Turku

Gatorage

MAALISKUU 2024

8.–10.3.

yl

LK: Seniorit, juniorit HF:juniorit, SM-noviisit (vo) ja debytantit

KKJT

Kouvola

Kuusankoski JH

9.-10.3.

ml

3. kilp: Juniorit, seniorit, masters, minorit,

aikuiset, noviisit ja HF: SM-jun (vo) ja -nov

HSK

Helsinki

Helsingin JH

16.–17.3.

yl,jt

SM 2024: SM-noviisit, Debytantit KF jäätanssin noviisisarjojen finaalit

ETK

Espoo

Ilmatar Ar.

16.–17.3.

ml

Tulokkaat + joukkueet, jotka eivät 3. kilp.

LTL

Lahti

Enegia Ar

23.–24.3.

yl

A-silmujen ja Noviisien valtakunn. KF+HF

KOOVEE

Tampere

HUHTIKUU 2024

5.–7.4.

yl

C-kilpailu Easter Skate (pe-su) Aikuiset + YL

RTL

Riihimäki

Riihimäki JH

6.–7.4

jt

IC-kilpailu Soolojäätanssi

HL

Helsinki

Kaarela

 

yl   yksinluistelu  (single skating)
jt    jäätanssi  (ice dance)
pl   pariluistelu  (pair skating)
ml  muodostelmaluistelu  (synchronized skating)

 

 

Kausi 2022-2023

Kausi 2021-2022

Kausi 2020-2021

Kausi 2019-2020

Kausi 2018-2019

Kausi 2017-2018

Kausi 2016-2017

Kausi 2015-2016

Kausi 2014-2015

Kausi 2013-2014

Kausi 2012-2013

Kausi 2011-2012

Kausi 2010-2011

Kausi 2009-2010

Kausi 2008-2009

Kausi 2007-2008